X
Ör: Şube, Yurt veya İçerik adı ile yada anahtar kelime ile arama yapabilirsiniz.
EN
Duyurular >

Youtube Sivil Toplum Kuruluşları Programına katıldık

Tüm internet kullanıcılarının neredeyse üçte biri etkin birer YouTube kullanıcısıdır. Bu, her ay siteyi ziyaret eden 1,5 milyar kullanıcının hikayenizi izleyip Yeni Dünya Vakfı’nın çalışmalarına destek olabileceği anlamına gelir. YouTube yerel sürümleri 90’dan fazla ülkede, toplam 76 farklı dilde kullanılabilmektedir. Gerçek anlamda dünyaya yayılmanın en kolay yollarından biri olan bu mecra, bir süredir Yeni Dünya Vakfı Tanıtım ve Medya Komisyonu Teknoloji Ekibi’nin gündemindeydi.

Bilindiği üzere YouTube, dünyada en fazla sayıda videonun izlendiği platformdur. İzleyiciler, yalnızca mobil cihazlardan YouTube’u izlemek için günde ortalama bir saatten fazla zaman ayırıyor. Bu özellikleri nedeniyle, toplumsal değişim, yardımlaşma ve vakıf faaliyetlerini içeren mesajlarımızı tamamen aktarmak üzere bu platformu daha yaygın kullanmaya karar vermemiz zor olmadı.

Çünkü; video, kitleleri bir araya getirmek ve motive etmek için güçlü bir araçtı. Bağışçılarımız ve takipçilerimize duygusal bağ kurmamızı ve onları harekete geçmeye teşvik etmemizi sağlayacak videolar hazırlama konusunda bir süredir yüksek etki oluşturmak istiyor ve bu yönde çalışmalar gerçekleştiriyorduk.

Bu kapsamda dünya genelinde kar amacı gütmeyen kuruluşların çalışmalarının etkisini artırmak için teknolojiye erişimlerini destekleyen ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik teknoloji bağışı programlarını yürüten Youtube Social Impact programına dahil olduk. YouTube Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Programı,video kullanarak destekçilerinizin katılımını sağlamak üzere Google.org, Jigsaw ve Google for Nonprofits ile ilişkili çalışan ve sivil toplum kuruluşlarını destekleyen bir projeyi kapsıyor.

İlerleyen günlerde teknoloji ekibimizin yeni geliştirmelerinden bahsedeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında Daha fazla Bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
Kapat