Yeni Dünya Vakfının Muhteşem İftarına Binlerce Kişi Katıldı
Genel Merkezi İstanbul Cağaloğlu da bulunan Yeni Dünya Vakfı kuruluşunun 18. Yılında Ankara’nın Kazan İlçesi’ndeki Cumhuriyet Halimbey Restoran’da gerçekleştirdiği muhteşem iftarına yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
İş ve siyaset dünyasından binlerce kişinin katıldığı İftar programına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, çok sayıda yeni ve eski milletvekilleri, Genel Müdürler, Müsteşar, Bürokrat, Bilim adamı, İşadamı, STK başkanı, basın mensupları ve vakıf gönüllüleri katıldı.
Konuklarını tek tek kapıda karşılayan Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu, iftar programının açılış konuşmasında Vakfın bu ana kadar yaptığı hizmetlerden ve bundan sonra yapacak olan çalışmalardan ve hedeflerinden bahsederek, iftara katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı.
Vakıf olarak geçen yıl eğitim ve öğretim yılında Türkiye geneli ve yurt dışında okuyan toplam 640 üniversite öğrencisine burs hizmetinde bulunduğunu belirten Başkan Göksu, “Vakıf, Yaradandan ötürü yaratılanlara merhamettir, şefkattir, sevgidir, fedakârlıktır, ilgidir ve duadır. İşte mevki ve makamımız ne olursa olsun başkasının mutluluğuyla mutlu olmak istiyorsak bunun tek yolu vakıf hizmetlerinde yer almakla geçer” diyerek Yeni Dünya Vakfının kapısının herkese açık olduğunu söyledi.
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ise, Yeni Dünya Vakfı’nın iftar programında yaptığı konuşmada, Vakfın toplumun yarınları ve yeni bir dünya için 18 yıldır aralıksız hizmet etmesini takdirle karşıladıklarını belirtti.
Özellikle eğitim ve gençlik kavramlarının büyük önem taşıdığının altını çizen Babacan, Vakfın çağın gereksinimleri doğrultusunda gençler yetiştirmek konusunda önemli bir misyonu yerine getirdiğine işaret etti.
Babacan, Bu yıl Ramazan ayında İslam coğrafyasının büyük sıkıntılar çektiğini belirterek, Suriye, Irak, Filistin, Libya, Mısır ve Yemen gibi ülkelerde Müslümanların çok zor bir süreçten geçtiğini ve ne yazık ki, dünyadaki birçok uluslararası kuruluşun yaşanan bu vahim duruma kayıtsız kaldığına dikkati çekerek, “Bugün bir balina ve yunusun hayatı için gösterilen çaba  insanlar,  çocuklar ve kadınlar için gösterilmiyor. Bu da dünyadaki sistemin geldiği noktayı gösteriyor” diye konuştu.
Ali Babacan, yaşanan olumsuzluklara karşı sesini en yüksek çıkaran ülkenin Türkiye, liderin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.
Programın sonunda Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ye birer tablo hediye etti.