IMG_7755
25-28 Şubat Yeni Dünya Vakfı 20. Yıl Vakıf Meclisi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, bütün şube, temsilcilik ve vakıf dostu pek çok misafirin dahil olduğu 400’e yakın bir katılımla, Antalya/Belek IC Otel’de gerçekleşti.
Yeni Dünya Vakfı 20. Vakıf Meclisi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrencisi Mustafa Çakmakçı’nın Kur’an tilâveti ile başladı. Antalya’da toplantıya ev sahipliği yapan Antalya Temsil Heyet Başkanlığı adına Serik Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya’nın selâmlama konuşmasının ardından YDV Genel Başkanı Mahmut Göksu hazirûna hitap etti. Böyle özel bir gündemle toplanan şube ve on beş temsilciliğimizden buralara gelerek bu heyecanı paylaşan 400’e yakın vakıf ailesine hitap etmekten duyduğu onuru dile getiren Göksu şunları ifade etti; “Maziden istikbale kadim medeniyetimizin vakıf kültürünü aktarmak üzere köprü olmak sorumluluğumuzdur. Yeni bir dünya için yirmi yıldır durmadan, yorulmadan, şevkle ve ilk günkü heyecanla çalışıyoruz.” Yurdun her köşesinden toplantıya katılan vakıf üye ve gönüllülerinin tanışması ile ilk günkü program tamamlanmış oldu.
26 Şubat günü gerçekleşen ikinci gün ise 20. Yıl Vakıf Meclisi’ne ev sahipliği yapan Yeni Dünya Vakfı Antalya Temsil Heyet Başkanı ve Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık açılış toplantısında selamlama konuşması ile başladı. Daha sonra sırası ile Ankara Şube Başkanı Ali Toköz, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Serpil Zeynep Öz, Ankara Şube Kadın Kolları Başkanı Hatice Tekcan, Yeni Dünya Vakfı Keçiören Kız Öğrenci Yurdu Müdiresi Gülhanım Çimen, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Yemliha Geyikli, Ankara Şube Gençlik Kolları Başkanı İlyas Bulut ve temsilcilikler yaptıkları sunumlarla çalışma, faaliyet ve projelerini anlattılar.
Daha sonra vakfın geçen yıl başlattığı ve bu yıl da kapsamını genişleterek devam ettiği “Biz Bir Aileyiz” Projesi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Şenel Kızılca moderatörlüğünde sunuldu. Genel Merkez İstanbul ve Ankara Şube’den proje koordinatörleri ve komisyon üyelerinin amaç, hedef ve ulaşılan seviye hakkında yaptıkları bilgilendirme ile sunum tamamlandı.
Yıl Vakıf Meclisi 26 Şubat akşamı devam eden toplantısına katılan Mütevelli Heyet Üyesi, Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen ve YDV Onursal Başkanı Halil İbrahim Demir’in selâmlama konuşmasının ardından, Proje Koordinatörü Muktedir Gedik, Proje Eğiticisi Cihangir İşbilir, Proje Koordinatörü Ferhat Sağlam, GSB destekli “Kayıp Mirasımız Balkanlar, Endülüs ve Afrika’yı Tanıyoruz” projesinin kapsamı ve yürütümü hususunda katılımcıları bilgilendirdiler ve soruları cevaplandırdılar.
Yeni Dünya Vakfı 20. Yıl Vakıf Meclisi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı 3. günde “Serbest Kürsü” ile başladı. Söz alan üyeler daha önce görüşülen konular üzerine fikir teatisinde bulundu. Ankara Şube Denetim Kurulu Başkanı 22. Dönem Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım, Mütevelli Heyet Üyesi Hasan Tekke, Ankara Şube Spor-Sosyal İşler Komisyon Başkanı 22. Dönem Tokat Milletvekili Ergün Dağcıoğlu,Genel Merkez Denetim Kurulu Başkanı Sadi Öksüz,  İŞAK Üyesi İşadamı Ekber Yıldız, İŞAK Üyesi İşadamı Ahmet Kızılöz ve çok sayıda davetli duygu, düşünce ve önerilerini dile getirdiler.
Aynı gün öğleden sonra Vakıf Meclisi Üyelerinin katılımıyla Antalya Temsilciliğinin açılışı gerçekleşti.
ANTALYA TEMSİLCİLİĞİ ÇOK SAYIDA KATILIM  VE COŞKUYLA AÇILDI…
Yeni Dünya Vakfı Antalya Temsilciliğinin açılış töreni Temsil Heyet Başkanı, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık’ın davetlilere hitabı ile başladı. Törende davetlilere hitap eden Genel Başkan Mahmut Göksu her geçen gün daha da büyüyen Yeni Dünya Vakfı adına bu özel günde Antalya’da bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Açılış törenine katılan YDV Mütevelli Heyet Üyesi, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen de davetlileri selamlama konuşması yaptı.
OSMANLI’DAN GÜNÜMÜZE ŞEHİR KÜLTÜRÜ VE İSTANBUL
YDV 20. Yıl Vakıf Meclisi’ne iştirak eden Türkiye Gazetesi Yazarı Hasan Eren Ulu, “Osmanlı’dan Günümüze Şehir Kültürü ve İstanbul” başlıklı seminer ile davetlilere şehir kültürü, estetik, nezaket, âdâp ve usûl gibi son derece önemli kavramlara dayalı bir sunum gerçekleştirdi.
20. YIL VAKIF MECLİSİ VE İSTİŞARE TOPLANTISINDA SONA DOĞRU…
“Fasl-ı Bahar” musiki gecesi yoğun toplantılarla geçen 20. Yıl Vakıf Meclisi son gecesini şiir, tasavvuf ve sanat müziği ile tamamladı. Vakfın her organından yönetici ve öğrencilerinin de performanslarıyla renklendirdiği gece hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle nihayet buldu.
25-28 Şubat 2016 Tarihleri Arasında Antalya/Serik’te Gerçekleşen 20. Yıl Vakıf Meclisi İstişare ve Değerlendirme Toplantısının son günü Genel Başkan Mahmut Göksu’nun “Sonuç Bildirgesi”ni okumasıyla başladı. Ardından Konya Milletvekili Cem Zorlu, Müsteşar Yardımcısı Hakan İlyas Aydoğan, Sakarya Vali Yardımcısı Abdurrauf Ulusoy ve söz alan bazı davetlilerin dilek-temennilerini aktarması, plâket takdimi ve “Aile Fotoğrafları”nın çekimi gerçekleştirildi.
Ankara Şube Ar-Ge ve Projeler Komisyonu Üyesi Bilal Tekcan bütün toplantı ve programların sunuculuğunu üstlendi. Kur’an tilâvetiyle başlayan Yeni Dünya Vakfı 20. Yıl Vakıf Meclisi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı yine Ankara Şube’den Hüseyin Kazan’ın Kur’an tilâvetiyle son buldu.