‘Yeni Dünya Mucit Evi’ Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor! - Yeni Dünya Vakfı

‘Yeni Dünya Mucit Evi’ Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Kategori: Haberler
Yayın Tarihi: 16 Temmuz 2019
Vakfımızın Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile gerçekleştirdiği Mucit Evi – Teknoloji Atölyesi 4. haftasını tamamlandı. Genel merkezimizde gerçekleşen proje kapsamında 9. ve 10. sınıf öğrencileri  ilk eğitim olan Siber Güvenlik eğitimini aldılar.
Genel merkezimizde bulunan teknoloji atölyemizde proje için hazırlanan cihaz ve ekipmanlar ile; Robotik Kodlama Eğitimi, 3D Yazıcı Destekli Tasarım 3D Modelleme Temalı Kendin Yap Projeleri Eğitimi, Arduino – Elektronik Eğitimi, Arduino Destekli Yenilenebilir Enerji ve Geri Dönüşüm Temalı Kendin Yap Projeleri Eğitimi, Arduino Destekli Havacılık Astronomi Temalı Kendin Yap Projeleri Eğitimi ve Siber Güvenlik Eğitimi 12 hafta boyunca devam edecek.
Mucit Evi – Teknoloji Atölyesi kapsamında; Maker-Lab, Fab-Lab ve STEM modelleri temelinde kendine özgü bir konsepte sahip mucit evi kurulacaktır. Mucit Evi konsept olarak, Ar-Ge ve yenilik kültürünün toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırılması, okul öncesinden başlayarak her eğitim seviyesinde araştırma, yenilik bilinci, teknoloji ve bilim kültürünün yaygınlaştırılması, girişimciliğin her eğitim kademesinde kariyer alternatifi olarak sunulması ve bireylerin girişimcilik potansiyelinin ortaya çıkarılması amacıyla farklı özelliklere sahip hedef grupları içinde barındıran bir ekosistem olarak tasarlanmıştır. Her hedef gruba özgü tanımlanmış atölye programları ile ilgi gruplarının temel eğitsel ve akademik ihtiyaçlarına cevap verebilecek, ileri düzey teknolojiye sahip fiziksel ortam toplumun her kesimine hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.
IMG_3960 IMG_4000 IMG_4067 IMG_4048 IMG_4007 IMG_3972
Go to Top