YENİ DÜNYA GENÇLERİ, ECDADIN İZİNDE - Yeni Dünya Vakfı

YENİ DÜNYA GENÇLERİ, ECDADIN İZİNDE

Kategori: Haberler
Yayın Tarihi: 8 Şubat 2019

Tarihimizin en şanlı zaferlerinden birinin yaşandığı Çanakkale’ye düzenlediğimiz iki günlük kampa, YDV Genel Merkez Gençlik Kolları ve İstanbul yurtlarımızdaki öğrenciler götürülerek onbinlerce şehidimizin kanlarının suladığı toprakları gördüler.
Her yıl birkaç kez Çanakkale’ye kamp düzenleyen Yeni Dünya Vakfı, 2019 yılının ilk Çanakkale kampı için 2-3 Şubat tarihleri arasında YDV Genel Merkez Spor ve Sosyal İşler Komisyonu tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı ile organize edilen “Çanakkale Milli Bilinçlenme Kampı’na götürülen gençler, iki gün boyunca destan yazılan yerleri gördüler.
“ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER ATALARININ MEZARINI GÖRÜNCE GURUR DUYDULAR”
Aralarında uluslararası öğrencilerinde yer aldığı Yeni Dünya Vakfı gençlerinin gördükleri ve anlatılanlardan oldukça etkilendiklerini ifade eden YDV Genel Merkez Spor ve Sosyal İşler Komisyon Başkanı Ahmet Köksal Tekçam, “Gençlerimiz, birbirleriyle kaynaşıp arkadaşlık kurduğu bu kampta, ecdadımızın hayatları uğruna vatanımızı nasıl savunduğunu dinlediler ve gördüler. Kamp 2 gün olmasına rağmen çok dolu ve başarılı geçti. Yeni Dünya Vakfı Spor ve Sosyal İşler Komisyonu üyemiz Ahmet Rasim Hamurci kafileye liderlik etti. Kendisinin şahit olduğu anekdotlara değinmeden geçersek olmaz. Suriyeli öğrencimiz Muhammed Nur kardeşimizin şehitlikte Suriyeli askerlerin olduğunu görmesi ve şaşırıp duygulanması, Azerbaycanlı kardeşimiz Vusalın Türkiye-Azerbaycan dostluk anıtını gördüğü an gözlerindeki o gurur, kampın güzel anlarındandı. Çanakkale de vatanı savunmak için İmparatorluğun her köşesinden gelen fedakar insanların olduğunu gördük kendi gözlerimizle. Savaşın gerçek yüzünü gördük bir nevi. Çok insanüstü şartlarda ve durumlarda Mehmetçiğimizin iman gayretiyle düşmanı Çanakkale’den geçirmemesi muazzam bir olay. O kadar fazla insan bu topraklar için can vermiş ki hala topraktan insan kemikleri bulunuyor.
Bunun dışında Yemeklerin kalitesi ve yolculukta kullanılan otobüsün konforu gayet iyiydi. Gençlik ve Spor Bakanlığı kaliteli hizmet veren bir bakanlık olmaya devam ediyor. Gezilerde öğrencilere serbest zaman verildi, güzel fotoğraflar çekildi ve hediyeler alındı. 1. Gün Kilitbahir Kalesini, Namazgah Tabyasını, Seyit Onbaşı Anıtını, Rumeli Mecidiye Şehitliğini, Havuzlar Şehitliğini, Soğanlıdere ve Şahinler Şehitliğini, Yahya Çavuş Şehitliğini ve Çanakkale Şehitler Abidesi gezildi.  2. Gün ise Conkbayırı bölgesi, 57. Alay Şehitliği gezildikten sonra en son Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezinde zaferin simülasyonunu izleyen gençler, öğle yemeğini yedikten sonra dönüş yolculuğuna koyuldular.
GSB ‘nin bu tür gezilerini takip etmeli ve tüm öğrencilerimizi Çanakkale gibi görülmesi gereken yerlere götürmeliyiz. Yolculukta sorun çıkarmayan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gelecek kamplarda görüşmek dileğiyle, tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun” diye konuştu.
Kampa YDV Büyükçekmece Yurt Müdürü Erhan Yılmaz ve YDV Çağlayan Yurdu Yönetim Memuru Yusuf Fahri Öztürk de yurt öğrencileri ile birlikte katıldılar.
11 10 1 7 3 2

Go to Top