Malcom X’ten, Hasan ElBenna’ya, Şeyh Şamil’den, ElHalil’de şehit edilen 29 kardeşimizden bu yana Şubat ayı Müslümanlar için adeta bir şehadet ayı olarak bilinmektedir. Şimdi de Mısır’da 9 genç kardeşimiz, darbeci anlayışın idam kararı ile Şubat şehitlerinin arasına katıldılar.

Seçimle iktidara gelen Müslüman Kardeşler’in darbe ile devrilmesi, Mursi’nin 6 yıldır tutuklu olması, bu süreçte yüzlerce Müslüman’ın katledilmesi, idam edilmesi Müslüman düşmanı Sisi’nin açıkhava hapishanesine çevirdiği Mısır’ın gerçekleridir.

Mısır’ın dışında Suriye, Irak, Yemen, Doğu Türkistan, Filistin ve birçok İslam ülkesinde yaşanan sıkıntıların ardında ırkçı emperyalizm vardır. Müslümanların yaşadıkları ülkelerin kan gölüne çevrilmesi yahut totaliter rejimlerle baskı altına alınması, İslam’ın dünya genelinde İslamafobi ile yıpratılması için yapılan saldırılardır.

Bu anlamda dünya genelinde İslam’a yönelik bu organize saldırılara karşı tüm Müslümanları artık kararlı bir şekilde tepki vermeye, 7 kıtadan tüm kardeşlerimize inancımız ve insanlığımız gereği mazlumları sahiplenmeye davet ediyoruz.

Şehitlerimizin ruhları şad olsun!

YENİ DÜNYA VAKFI

m

Bir Yanıt bırak


Translate »