Yeni Dünya Vakfı Genel Merkez Gençlik Kolları’nın geleneksel hale gelen Medrese Buluşmaları programı, bahar döneminde “Liderlik ve Değişim Yönetimi” konulu söyleşi ile başladı.

 

3 yıldır Ekim ve Haziran ayları arasında her ay farklı konu ve konuklar ile Hadım Hasan Paşa Medresesi olarak bilinen tarihi genel merkez binamızda düzenlenen Medrese Buluşmaları’nın 2018-2019 eğitim öğretim yılı bahar dönemindeki ilk konuğu, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Siyasal Vakfı Başkanı Ünsal Sözbir oldu.

 

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programda, her şeyin kişinin kendini tanıması ve kendine doğru teşhisi koymasıyla başladığını anlatan Sözbir, kendilerine ayna tutacak insanlarla bol bol zaman geçirmeleri yönünde gençlere tavsiyede bulundu. Liderlerin insanları dinlemeye ne kadar önem verdiğine de vurgu yapan Sözbir, liderde olması gereken özellikleri ve liderlik çeşitlerini de sıraladı. Değişim yönetiminde etkili iletişimin önemine de değinen Sözbir, gençlerden gelen ufuk açıcı soruları da yanıtladı.

 

Program sonunda YDV Genel Başkanı Mahmut Göksu, Sözbir’e plaket takdiminde bulundu.

IMG_2408 IMG_2427 IMG_2418 IMG_2403 IMG_2433 file-72 IMG_2481

Bir Yanıt bırak


Translate »