Yeni Dünya Vakfı Genel Merkez Gençlik Kolları, çok farklı bir panele imza attı. Moderatörlüğünü Av.Fatih Göksu’nun üstlendiği panelde; Prof. Dr. Abdülhamit Kırmızı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Cüneyt Yılmaz ve THY Teknik A.Ş Eğitim Başkanı Dr. Mahmut Demirkan, üniversite çağındaki gençlere kendi hayatlarındaki çakıl taşlarını anlatarak gençleri daha cesur ve azimli olmaya davet etti.

FormatFactoryIMG_6774

Dolmabahçe Sarayı Milli Saraylar, Saray Koleksiyonları Müzesi’nde gerçekleştirilen “Kariyer Basamaklarındaki Çakıl Taşları” paneli, Akif Acar’ın Kuran-ı Kerim tilavet ile başladı. Daha sonra kürsüye çıkan Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı İlyas Yamak, herkesin hata yapma hakkının olduğunu, gençlerin bu noktada cesur olması gerektiğini vurgulayıp panel koordinatörü, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, Mehmet Akif Özcan’a ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Selamlama konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu ise, gençlerin programa göstermiş olduğu ilgi ve alakadan duyduğu memnuniyeti dile getirip, mekanın tahsisi noktasında desteklerini esirgemeyen TBMM Başkanı Sn. İsmail Kahraman’a ve TBMM Milli Saraylar Müzecilik ve Tanıtım Başkan Yardımcısı Dr.Halil İbrahim Erbay’a teşekkürlerini iletti.

FormatFactoryIMG_6784

Prof.Dr. Abdülhamit Kırmızı:

“Başarının çok yüceltildiği ve sulandırıldığı, emeksiz bir başarının peşinde koşulduğu bir dönemden geçiyoruz. Biz başarma değil gayret kültüründen geliyoruz. Gayret bizden tevfik Allah’tan. Başarının çalışmaktan önce geldiği tek yer sözlüktür. Allah dilediğine verir elbette ama; dilediği de genellikle çalışanlardır, çokça çakıl taşlarına takılanlardır.”

FormatFactoryIMG_6766

Prof.Dr. Ayşen Gürcan

“Size uykusuzluğunuzu ve açlığınızı hissettirmeyecek bir hayaliniz olmalı. Hayal etmeden asla kendinizi gerçekleştiremezsiniz, dolayısıyla hayal etmekten korkmayın. Hayatın koşulları, denizin dalgası gibidir, o dalga sizi başta üzer ama daha sonra daha yükseklere taşır. İşte çakıl taşları da hayatın koşullarıdır ve kişiyi yükseklere taşıyacak süreçlerdir.”

FormatFactoryIMG_6795

Ahmet Cüneyt Yılmaz

“Büyüklerin duaları, çakıl taşlarına karşı en güçlü sermayemizdir. Ben nenemin duasını aldım. Nenem “Paşa olasın Ahmet, Vali olasın Ahmet” diye çokça dua ederdi. O yüzden çokça dua alın, işinizi hakkıyla yapın, Allah’ın ipine sarılın ve asla devletinize, milletinize ve kendinize küsmeyin.”

FormatFactoryIMG_6744

Dr.Mahmut Demirkan

“Yüce Allah, Kuran-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: “Biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık”. İşte bizler bu ayetin tavsiyesine uyarak, bolca çaba harcamalı, bolca hata yapmalı, hata yapmaktan korkmamalı, tecrübe edinmekten geri durmamalıyız. Mesela, iş değiştirmekten çekinmemeliyiz. Ünlü bir düşünür en az altı kere iş değiştirmeyi tavsiye eder. Çünkü, başarısızlık gibi duran iş değiştirmek, insana yeni yeni tecrübeler katar, vizyonunu geliştirir.”

FormatFactoryIMG_6827

FormatFactoryIMG_6697

FormatFactoryIMG_6700

FormatFactoryIMG_6715

FormatFactoryIMG_6737

FormatFactoryIMG_6740

FormatFactoryIMG_6750

FormatFactoryIMG_6792

FormatFactoryIMG_6802

FormatFactoryIMG_6846

FormatFactoryIMG_6859

FormatFactoryIMG_6860

FormatFactoryIMG_6862

FormatFactoryIMG_6864

FormatFactoryIMG_6866

FormatFactoryIMG_6875

Bir Yanıt bırak


Translate »