OYLAT’TA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI - Yeni Dünya Vakfı

OYLAT’TA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Kategori: Haberler
Yayın Tarihi: 19 Şubat 2018

Yeni Dünya Vakfı Genel Merkezi tarafından Bursa İnegöl’e bağlı Oylat’ta istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya genel merkez yöneticilerinin yanı sıra, şube ve temsil heyeti başkanları da katıldılar.
Kaplıca bölgesi olan Oylat’ta düzenlenen istişare toplantısında bir araya gelen vakıf yöneticileri, 2017 yılının değerlendirmesini yaparlarken, 2018 yılı faaliyet ve etkinlik takvimini de istişare ettiler.
3 gün süren program boyunca bölgenin şifalı olarak bilinen kaplıcalarına da girme imkanı bulan katılımcılar, yeni görevlendirilen temsil heyeti başkanlarıyla da tanıştılar.
Cuma günü otele giriş yapan katılımcılar, akşam yemeğinin ardından toplantı salonunda tanışma ve toplantı programı bilgilendirmesi için bir araya geldiler. Katılan herkese teşekkür eden YDV Genel Başkanı Mahmut Göksu, bu tip toplantıların vakıf yöneticilerinin tanışıp kaynaşmasına da vesile olduğunu söyledi. Bir araya geldikçe motivasyonlarının daha da arttığına inandığını vurgulayan Başkan Göksu, “Çoğunuz birbirinizi tanıyorsunuz ama bir yakınlık oluşsun, kaynaşmamıza vesile olsun diye de bu toplantıları organize ediyoruz.
Bu toplantı öncesi değişik illere de ziyaretlerimiz oldu. En son temsil heyeti başkanımızın değiştiği Kırıkkale’ye uğradık. Güzel bir heyet oluşturuldu ve şimdi bir de yurt çalışması yapıyorlar. Yine aynı şekilde Gümüşhane’de de yurt çalışmamız devam ediyor. Gümüşhane Belediye Başkanımız ve KYK Genel Müdürü ile görüşüp, yapılan protokolü gönderdik.
İzmir, Manisa, Aydın illerimizde de görüşmelerim oldu. Yönetim kurulu üyemiz Aslı Özdin Takmalı hanımın da bağlantılı olduğu isimlerle tanışıp, görüştük. Ege bölgesinde daha fazla aktif olmaya yönelik girişimlerimiz oldu ve devam edecek” diye konuştu.
İkinci gün kahvaltının ardından istişare toplantısının birinci oturumu gerçekleştirildi. Genel merkez emlak inşaat komisyonu, spor ve sosyal işler komisyonu ve gençlik kolları ile Ankara şube sunumlarını yaptılar. Komisyon başkanlarının sunumlarını dikkatle takip eden katılımcılar, sorularını yönelterek çalışmalar hakkında istişarede bulundular.
Yaklaşık 3 saat süren birinci oturumun ardından serbest zamanda katılımcılar kaplıcalara girdiler. Akşam yemeğinin ardından toplantının ikinci oturumuna geçildi. BBA koordinatörü Ali Turay Atabey’in yeni dönemde Hamilerle sürdürdükleri çalışmalar ilgiyle dinlendi. 64 Hami’ye mektup gönderdiklerini belirten Atabey, sadece Hamilerin değil vakıf yöneticilerinin de öğrenciler için örnek kişiler olduğunu ifade ederek teşekkür etti.
Genel merkez denetim kurulu, burs ve mali işler, öğrenci evleri ve yurtlar komisyonu ile Sakarya temsilciliği de sunumlarını yaptılar. İkinci oturum sonunda kısa bir değerlendirme yapan Başkan Göksu ve yönetim kurulu üyeleri, ayrıca genel merkez çalışmaları ve vakıf yayınları hakkında da çeşitli kararlar aldılar.
Programın son günü sabah kahvaltısının ardından son bir toplantı gerçekleştirildi. Oldukça verimli bir üç gün geçirildiğini ifade eden Genel Başkan Mahmut Göksu, katılımcılara tekrar teşekkür etti.
Son olarak Bursa Temsil Heyeti Başkanı Tahsin Kara da, Yeni Dünya ailesini Bursa’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, temsilcilik çalışmaları hakkında da bilgilendirmede bulundu.
Oylat İstişare Toplantısı, aile fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.
Programa; Genel Başkan Mahmut Göksu, Onursal Başkan Halil İbrahim Demir, genel merkez yönetim kurulu üyeleri; Mehmet Çelik, Mustafa Akçay, Şenel Kızılca, Hasan Tekke ve Fatih Çetin, genel merkez denetim kurulu başkanı Muhammed Sadi Öksüz, genel merkez komisyon başkanları Ahmet Köksal Tekçam, Abdulkadir Şengöl ve Yavuz Çimen, BBA koordinatörü Ali Turay Atabey, genel merkez gençlik kolları başkanı İlyas Yamak, genel koordinatör Özbay Yağmurkaya ve genel merkez idari görevlileri ile Ankara şube başkanı Ali Toköz, Ankara şube denetim kurulu başkanı Recep Yıldırım, Bursa Temsil heyeti başkanı Tahsin Kara ve Sakarya temsil heyeti başkanı Osman Aydın katıldı.
IMG_3909 IMG_3913 IMG_3912 IMG_3938 IMG_3902 IMG_3903 IMG_3878 IMG_3905 IMG_3893 IMG_3951 IMG_3948
file file1 file2

Go to Top