OTİZMLİ ÇOCUKLAR BİR ZENGİNLİKTİR - Yeni Dünya Vakfı

OTİZMLİ ÇOCUKLAR BİR ZENGİNLİKTİR

Kategori: Haberler
Yayın Tarihi: 3 Nisan 2017

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Nejla Sakarya, Üsküdar Belediyesi ve Kız Kulesi Eğitim Kurumlarının ortaklaşa düzenlediği “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” programına katıldı.
Üsküdar Belediye binası önünde gerçekleştirilen program, Kız Kulesi Eğitim Kurumlarında eğitim alan otizmli çocuklar ve ailelerinin Doğancılar Parkı’ndan Üsküdar Belediye binasına kadar yaptığı yürüyüş ile başladı.
Otizmli çocuklar ve ailelerinin katıldığı programda konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Çocuklarımız bize Allah’ın en büyük nimetidir. Otizmli çocuklarımız ayrı bir nimettir ve tabi ki ayrı bir imtihandır. Onlar bizim için bir eksiklik değil, farkındalık ve zenginliktir” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Başkan Hilmi Türkmen, serbest stil yüzmede Türkiye şampiyonu olan Deniz Soytok’a hediyesini takdim etti.
Otizmli çocuklar program boyunca hem sosyal aktivitelere katılarak hem de çalan müziğe eşlik ederek gönüllerince eğlenirlerken, Nejla Sakarya da otizmli çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.
1
4860-otizmli-cocuklarin-en-ozel-gunu-uskudar-fotogaleri_800x600
2

Go to Top