Kız öğrencilerimiz, hanım vakıf gönüllüsü dostlarımız ve kadın kollarımız Zeytinburnu Belediyesine ait Çanakkale Asos Kayalaraltı Sosyal Tesislerinde üç günlük istişare, moral ve motivasyon amaçlı düzenlenen kampa katıldılar.

Kampın ilk durağı Akbaş Şehitliği oldu. Ertesi gün Zeytinyağı Fabrikası Müzesi ve Küçükkuyu çarşı ve yat limanı ile Çanakkale Asos tarih ve kültür gezisi devam etti.

Fatma Nuri Erkan Camii’nde kılınan Cuma namazından sonra Assos Behramkale Antik Kent kalıntılarını gezen genel merkez kadın kolları ve kız öğrencilerimiz; akabinde Kazdağlarının eşsiz doğa ve deniz manzarası, zeytin ve çam ormanları arasından yapılan yürüyüşle Zeus Altları na çıktılar.

Çanakkale Asos Kayalaraltı Sosyal Tesislerindeki son gün; Kaz Dağları’nı sarıp sarmalayan yemyeşil çam ve çınar ağaçlarının hayat verdiği Yeşilyurt Köyü, Kuzey Ege‘nin görülesi yerler arasında tamamlandı. Doğayla uyumlu taş evleri, huzur dolu sokakları ve morsalkımların kokusu ile keyifli bir gezi oldu. Akşamında da Çanakkale Şehitleri olmak üzere bütün şehitleri ve ecdadı yãd etmek için hep birlikte Kur’an okundu, dua edildi. Gecenin sonu kamp ateşi etrafında tamamlandı.

11-14 Nisan tarihleri arasında Çanakkale Asos Kayalaraltı Sosyal Tesislerinde Genel Merkez Kadın Kolları, vakıf gönüllüsü kardeşlerimiz ve kız öğrencilerimizle birlikte geçirdiğimiz moral ve motivasyonu oldukça yüksek programımız katılımcıların memnuniyetiyle tamamlandı.

K3 30713779_2090519811204265_3448707255191470080_n K2 K1

Bir Yanıt bırak


Translate »