GENÇLERİMİZDEN HAYVAN BARINAĞI ZİYARETİ - Yeni Dünya Vakfı

GENÇLERİMİZDEN HAYVAN BARINAĞI ZİYARETİ

Kategori: Haberler
Yayın Tarihi: 10 Ekim 2018

Yeni Dünya Vakfı Genel Merkez Gençlik Kolları, Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettiler.
 
Yeni eğitim döneminin başlamasıyla birlikte faaliyetlerine başlayan YDV Genel Merkez Gençlik Kolları, eğitim ve kültürel aktivitelerin yanı sıra çevre ve canlılara karşı duyarlılık kapsamında bir araya gelerek Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettiler. Barınakta bakımları ve tedavileri yapılan sokak hayvanlarını severek yanlarında getirdikleri mamalarla besleyen gençler, belediye veterinerleri ve hayvan barınağı yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
Yetkililer tarafından gençlere, hayvan sevgisi, hayvanları korumanın ve bakımevlerinden hayvan sahiplenmenin önemi hakkında bilgiler verildi.
Ziyarette kısa bir açıklama yapan YDV Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Büşra Cansız, yeryüzünde var olan tüm hayvanların da insanlar gibi yaşam haklarına sahip olduklarının hatırlanması açısından böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Sadece bugün değil her gün bütün hayvanlara dostça elimizi uzatmalıyız. Hayvanların bizden istedikleri bir kap su, bir kap yiyecek ve sevgidir. Her canlının yaşamına saygı duymalıyız ve hayvanlara sahip çıkmalıyız. Her canlının bu dünyada bulunmasının bir sebebi, hikmeti bulunduğunu ve hayvanların korunmaya muhtaç canlılar olduğunu tüm toplumumuza anlatmalıyız” diye konuştu.
file file2 file5 file3 file-1

Go to Top