“Yüzlerce yıllık bir medresenin ihyâsı da tabii ki derslerle, müderrislerle ve talebelerle olur.” Anlayışıyla yola çıkan Yeni Dünya Vakfı Genel Merkezi kurslarla her günü dolu bir dönemi tamamladı.
YDV Genel Merkez binası olan tarihî Hadım Hasan Paşa Medresesi’nde;  Arapça, İngilizce, Fotoğrafçılık, Resim (Karakalem ve Desen), Küresel Ekonomi ve Faiz Düzeni, Hitabet ve Diksiyon gibi pek çok farklı başlıkta ücretsiz olarak düzenlenen kurslarla haftanın 7 günü sabah, öğlen ve akşam olmak üzere eğitim verildi. Eğitimi veren müderrislerin bir kısmının vakfın bursiyer öğrencilerinden olması ayrıca güzel bir tablo oluşturdu. İlmin efendisi olmak için çalışmanın kölesi olmayı kabullenen bursiyer öğrenciler, kendilerine sunulan bu imkânlardan azamî faydalanmaya gayret ettiler.
Her geçen yıl burs verdiği öğrenci sayısı, Türkiye geneline yayılan Şube ve Temsilcikleri ile sadece sayısal ve yapısal büyümenin değil; konferanslar, seminerler ve kurslarla da niteliksel büyümenin ve manevî derinleşmenin adresi olma yolunda aranan adreslerden biri artık Yeni Dünya Vakfı. Maziden âtiye sağlam bir köprü Yeni Dünya Vakfı…
IMG_2518 IMG_2630 IMG_2681 IMG_2753 IMG_3158 IMG_3160