Boğaziçi Üniversitesi Olayları Hakkında Kamuoyu Duyurusu

Kategori: Duyurular
Yayın Tarihi: 2 Şubat 2021

Gençlerimize daha iyi bir gelecek bırakmak için vesayete meydan okuyan, ülkemize demokrasi, hak ve özgürlüklerde sınıf atlatan, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” diyerek reform üzerine reform yapan Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı, duruş sergileyen, düşmanca davranan her türlü topluluğun ve sapkın düşüncenin karşısındayız.

Bir süredir Boğaziçi Üniversitesi ve gençler üzerinden algı oluşturmaya çalışan, sapkın düşünceleriyle gençlerimizi zehirleyen bazı illegal örgütlerin yeni bir oyun peşinde olduğunu görüyoruz.

Gençlerimize daha müreffeh bir Türkiye bırakmak için her alanda tarihî yatırımlara imza attığımız bu dönemde, gençlere güvenen, itimat eden bir anlayışla hareket eden devletimizin yanındayız.

Büyük ve güçlü Türkiye’ye giden yolun kapılarını açmayan, gençlere güvenmeyip onlarla yol yürümekten imtina eden herkese her daim derslerini vermeye hazırız.

Araştırmalara göre sosyal medyada yalan haber, doğrusuna göre 6 kat daha hızlı yayılıyor. Özellikle de kritik konularda paylaşım yapan gençlerimizi, paylaşım esnasında yalanlara alet olmamaları yönünde dikkatli olmaya davet ediyoruz.

İnterneti iyi amaçlarla kullanan kişilere karşılık, kötü amaçlarla kullanan kişiler de var. Sosyal medyada karşımıza çıkan “dezenformasyon”un gerçekleşmeden önlenmesi, sahte hesap ve haberlere ilişkin daha dikkatli olunması büyük önem taşıyor.

Yeni Dünya Vakfı olarak; kendini Boğaziçili öğrenciler olarak gören, aydın görüşlere sahip her gencimizi milli ve manevi değerlere bağlı olmaya davet ediyoruz. Gençlerimizi bilgili, kültürlü, ahlaklı, yeniliklere açık, aydın birer şahsiyet olmaları ve milletimizin huzur içinde kalkınmasına, gelişmesine katkıda bulunması için çalışmaya davet ediyor, aralarına sızan terör örgütü mensuplarına daha fazla malzeme vermeden bir an önce dağılmaya davet ediyoruz.

Go to Top