BENGALCE YAZILAN KİTABA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÖVGÜ - Yeni Dünya Vakfı

BENGALCE YAZILAN KİTABA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÖVGÜ

Kategori: Haberler
Yayın Tarihi: 6 Mart 2018

Yeni Dünya Vakfı Ankara Şube Uluslar arası Öğrenciler Komisyon Başkanı Bangladeşli Hafijur Rahman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ülkesinde tanıtmak amacıyla kendi dilinde yazdığı “Erdoğan: Değişim Ustası” adlı kitabını TBMM’de bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti.
Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu ve vakıf yöneticileri ile birlikte TBMM grup toplantısına katılan Hafijur Rahman, kitabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdim ederken heyecanını gizleyemedi. Vakıf yöneticilerimizi ve Rahman’ı ilgiyle karşılayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukluğundan siyasi hayatına kadar tüm yaşam öyküsünün yer aldığı kitabın Türkiye’de burslu eğitim gören bir yabancı öğrenci tarafından yazılmış olmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Eğitimi için 2014 yılında Türkiye’ye gelen ve vakfımızın bursiyerlerinden biriyken daha sonra Uluslararası Öğrenciler Komisyonu Başkanlığına getirilen 28 yaşındaki doktora öğrencimiz Rahman, dünyada en çok konuşulan altıncı dil olan Bengalcede Erdoğan’ı ve yeni Türkiye’yi anlatan bir kitabın bulunmaması nedeniyle söz konusu kitabı yazdığını dile getirdi.
Rahman; “Sayın Erdoğan ve Türkiye, engellere rağmen 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Türkiye; Suriye, Filistin ve Arakan sorunlarında da görüldüğü üzere İslam dünyasının liderliğini sürdürmeye devam edecek. Türkiye’ye bunun için dua ediyorum” dedi.
Türkiye’de haberlere konu olan “Erdoğan: Değişim Ustası” adlı kitabın ülkesinde de büyük ilgiyle karşılandığını ve Bangladeş’in en önemli üç gazetesinde de haber olarak yer aldığını vurgulayan  Rahman, kitabın ilk baskısının üç-dört günde tükendiğini, ikinci baskının da yakında piyasaya çıkacağını belirtti.
Öte yandan kitabın İngilizce, Arapça ve Türkçe olarak da çevrilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebi üzerine Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu çalışmaları hemen başlatacaklarını iletti.
TBMM’deki ziyarete Genel Başkan Mahmut Göksu ve Hafijur Rahman’ın yanı sıra; YDV Ankara Şube Başkanı Ali Toköz, Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, Giresun Temsil Heyeti Başkanı ve Giresun Milletvekili Sabri Öztürk,  Denetim Kurulu Başkanı Recep Yıldırım, Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Aydoğan Uluslararası Öğrenciler Komisyonundan doktora ve yüksek lisans öğrencileri; Asya Sorumlusu Mustafa Faisal, Balkan Sorumlusu Feston Hajdini, Orta Asya Sorumlusu Şahruh Iskandar ve Afrika Sorumlusu Ahmad Said de katıldılar.
12 bölümden oluşan kitapta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocukluğu ve gençliği, eğitimi ve aile hayatı, İstanbul il başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, hapishane ve zor yılları, AK Parti’nin kuruluşu ve 2002  seçim zaferi, başbakanlık dönemi, Cumhurbaşkanlığı dönemi , AK Parti’nin karşılaştığı engeller, 15 Temmuz darbe darbe girişimi, Yeni Türkiye’nin değişimleri, Erdoğan ve Dünya Siyaseti ve Erdoğan’nın liderlik özelikleri anlatılıyor. 
 
KYHH1754
bjh
KYHH1730
1

Go to Top