Yeni Dünya Vakfı Ankara Şube tarafından 2017 – 2018 yılı Burs ve Yurt Hizmetleri Tanıtım Toplantısı Mamak Erkek Öğrenci Yurdunda gerçekleştirildi.

Genel Başkan Mahmut Göksu’nun yanı sıra Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alptekin, İstişare Kurulu Üyeleri, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Komisyon Başkanları ile bürokratlar, siyasiler, Çubuk ve Mamak yurt yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda yemeğin ardından Kuran-ı Kerim okundu. Ankara Şube Başkanı Ali Toköz’ün geniş kapsamlı bilgilendirme konuşmasının ardından Genel Başkan Mahmut Göksu söz aldı. Vakıf faaliyetleri ile burs ve yurt çalışmaları hakkında genel bilgiler veren Başkan Göksu, “Keçiören’de başlayan yurt serüvenimiz, bugün İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir olmak üzere birçok ilde yaklaşık bin öğrenciye ulaşmıştır. Önümüzdeki haftalarda farklı illerimizde de yeni yurtlarımızı hizmete açmaya, yeni eğitim dönemine yetiştirmeye çabalıyoruz. Tabi bu yurtlarımızın tefrişatı tamamlanarak, tertemiz ve bakımlı bir şekilde yeni döneme yetişmesin katkı sağlayan başta ilçe belediye başkanlarımız olmak üzere, yurt yönetim kurulu üyelerimize, bölge eşrafına, Öğrenci Evleri ve Yurtlar Komisyonumuza, yurtlarımızın sorumluluğunu alan arkadaşlarımıza ve siz değerli konuklarımıza yürekten teşekkür ediyorum.
Program öncesi yurdumuzu tekrar gezdik, çok güzel çok hoş olmuş. Tabi şimdi fiziki şartları iyileştirdik, artık çevredeki üniversitelerde yurdun tanıtılması ve öğrencilere ulaşılması gerekiyor. Millete, devlete faydalı gençlerin yetişmesine vesile olsun İnşallah. Hepimizin bu konuda büyük sorumluluğu var, inşallah el birliği ile hayırlı işlerde bulaşacağız. Yurtlarımızdan bu topraklara sevdalı, aklını, zihnini esir etmeyen gençler yetiştireceğiz İnşallah. Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.

Program katılımcıların görüşlerini ifade etmeleri ve burs ve yurt faaliyetlerinin değerlendirilmesiyle gece geç saatlere kadar sürdü.

5

4

a

b

Bir Yanıt bırak


Translate »