X
Ör: Şube, Yurt veya İçerik adı ile yada anahtar kelime ile arama yapabilirsiniz.
EN
Haberler >

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER FİLİSTİN İÇİN TOPLANDI

Erzurum şubesi olarak ilimizdeki misafir öğrencilerimizle ülke tanıtım programı başlattık. İlk tanıtım ülkemiz Filistinli gençlerimizdi.

 

Yeni Dünya Vakfı Erzurum Şubesinde düzenlenen programda Erzurum’da öğrenim gören yabancı öğrenciler vakıf bünyesinde toplanarak Filistin ve İsrail zulmünü kınamak ve yapılan soykırıma dikkat çekti. Toplantıya Filistinli öğrenciler yöresel yemekleri olan ’Kıdra’ isimli yemeklerini Türk, Yemen, Fas, Mısır, Suriye, Moritanya’dan katılan öğrencilere ikram ettiler.

Toplantıya ev sahipliği yapan Yeni Dünya Vakfı Erzurum Şube Başkanı Ayhan Akbulut, "Yeni Dünya Vakfı Erzurum şubesi olarak yeni dünyaya ait için söyleyecek sözü olanların konuşacağı ve buluşacağı bir platform oluşturmaya çalışıyoruz. Yeni dünya bu gençlerle yükselecek İnşallah" dedi.

Toplantıya katılan AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, Filistin’in tarihsel süreci ve Filistin tarihi ile ilgili geniş bilgiler vererek, “Filistinli öğrencilerimizle burada sohbet etme imkanı bulduk. Müslüman coğrafyasında Müslüman çocuklar öldürülüyor. İnşallah bu ümmet bu millet uyanır” diye konuştu.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler hakkında Daha fazla Bilgi için tıklayınız.
Kabul Et
Kapat