YDV Akademi Eğitimleri Devam Ediyor! - Yeni Dünya Vakfı

YDV Akademi Eğitimleri Devam Ediyor!

Kategori: Haberler
Yayın Tarihi: 8 Ocak 2020

“Akademik Yazımda Microsoft Word Pratik Kullanımı” ve “Zotero ve Kaynakça Yönetimi” Eğitimleri ile tez ve makale yazarken bilgisayarın ektin kullanmasına ilişkin teknikler anlatıldı.

Yeni Dünya Vakfı Genel Merkezi tarafından düzenlenen eğitimler kapsamında “Akademik Yazımda Microsoft Word’ün Pratik Kullanımı” ve “Zotero ile Kaynakça Yönetimi” başlıklı eğitim programı gerçekleştirildi. Eğitim, Karadeniz Teknik Üniversitesinde Doktora adayı ve UDEF Akademi’de Araştırmacı olarak çalışmakta olan Rahmat Ullah tarafından verildi. Lisansüstü düzeydeki öğrencilere yönelik yapılan bu derse yaklaşık 25 kişi katıldı. Ders kapsamında, akademik makale, bildiri ve tez çalışmaları başlamadan önceki Word’ün teknik ayarları, alt başlık ayarları, metin içi ve alıntı ayarları ve içindekiler tablosu hazırlanma tekniklerini anlatıldı. Ayrıca, tablo ve şekil kullanımı ve tablo-şekillerin başlık kullanımını gösterildi.

Bunlarla birlikte, Akademik yazılarda kullanılan kaynak ve atıfların elektronik ortamında kolayca oluşturması, aktarılması ve gösterilmesi şekillerini anlatıldı. Özellikle, Kaynak gösterirken kullanılan farklı formatlarını kolay yönetimi tekniklerini gösterildi. Derse katılan öğrenciler dersin çok faydalı geçtiğini ve ileride bu tür dersin çoğalmasını istedi.

IMG_8597 IMG_8599 IMG_8603 IMG_8614

Go to Top