İmam Hatip Mensupları Hakkında Kamuoyu Duyurusu - Yeni Dünya Vakfı

İmam Hatip Mensupları Hakkında Kamuoyu Duyurusu

Kategori: Haberler
Yayın Tarihi: 11 Eylül 2020

08/09/2020 tarihinde katıldığı bir televizyon programında Erol Mütercimler’in İmam Hatip Liseleri ve mezunları hakkında ifadeleri asla kabul edilemez. Bu konuşmasından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz.

Yıllardır zihin kodları ve ön yargılarıyla hareket edenler İmam Hatip Lisesi düşmanlığını bu kez de mezkur kişinin sözleriyle ortaya koymuştur. Bu şahsın tevil götürmeyecek şekilde yaptığı konuşma; Türk Ceza Kanunu’nda tanımlanan; hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek suçlarını da içermektedir.

İmam Hatip Liseleri, kurulduğu günden bugüne farklı dönemlerde her türlü engelleme ve baskılara rağmen bu ülkeye büyük hizmetleri olan birçok eğitimci, iş adamı, bilim insanı ve siyasetçi yetiştirmiştir. İmam Hatip Liseleri, ülkemizin hem bugünü hem de geleceği için, bu toprakların sahip olduğu milli ve manevi değerlerin teminatı olma vazifesini layıkıyla yerine getirmiş ve getirmeye devam edecektir.

Bünyesinde çok sayıda İmam Hatip Lisesi mezununu da barındıran Yeni Dünya Vakfı olarak, Erol Mütercimler’e ve bu düşüncedeki kişilere şu hususu açıkça belirtmek isteriz ki: Milletimiz İmam Hatip Liselerine kurulduğu günden bugüne kol kanat germiş ve daima sahip çıkmıştır. Zira ötekileştirilen Anadolu insanının kızıyla erkeğiyle okullaşmasında İmam Hatip liselerinin büyük payı olmuştur. Çünkü insanımız bu okullarda okuyan gençleri maddi ve manevi olarak yetişmiş ve ülkeye en iyi hizmet verecek nesil olarak görmüştür. Öyle de olmuştur.

Bu sebeple İmam Hatip Liseleri bu mücadelede asla yalnız değildir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kuruluş gayesi milletin ruh kökleri ile bütünleşen bu seçkin eğitim müesseselerine ve onların güzide mensuplarına milletimiz sahip çıkacaktır.

Kervan yürüyor… Her yerde olduğu gibi bazen kervana dışarıdan aykırı sesler ve çılgın saldırılar olabilir. Bu sadece kervanın toparlanmasına, bütünleşmesine, saflarını sıklaştırarak hedefine daha da diri yürümesine vesile olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yeni Dünya Vakfı

Go to Top