İBB Genel Sekreter Yardımcısı Hakkında Kamuoyu Duyurusu - Yeni Dünya Vakfı

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Hakkında Kamuoyu Duyurusu

Kategori: Duyurular
Yayın Tarihi: 6 Şubat 2020

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin İSMEK’te çalışan hemcinslerine yönelik gayri ahlaki ifadeleri kullanması asla kabul edilemez. Ahlaktan ve insani temel yaklaşımdan yoksun tehdit, şantaj ve mobbing içeren ve etik değerlerden uzak bu sözler onun çarpık zihniyetini ve Türk halkının değerlerinden ne kadar uzak olduğunu ortaya koymaktadır. Bu davranışından dolayı kendisini kınıyoruz.

Kadınların her alanda şiddete ve ayrımcılığa uğradığını söyleyip mangalda kül bırakmayan bazı kadın sivil toplum kuruluşlarının kadının kadına şiddetinin en net şekilde göründüğü bu olaydaki suskunluklarını ve çifte standartlarını ibretle izliyoruz.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı tarafından kullanılan edep ve terbiyeden yoksun bu sözler sadece kadınları değil aynı zamanda tüm itfaiye çalışanlarını da küçük düşürmüştür. Mağdur taraflara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, onların yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin insanlık onuruna yakışmayan, indirgemeci, ayrımcı ve de seviyesiz ithamları sebebiyle özür dilemesini; hakkında gerekli idari ve yasal işlemin ivedilikle yapılmasını bekliyoruz.

Go to Top