İLK KIZ YURDU KAMPI SONA ERDİ - Yeni Dünya Vakfı

İLK KIZ YURDU KAMPI SONA ERDİ

Kategori: Haberler
Yayın Tarihi: 2 Mart 2017

Yeni Dünya Vakfı Kâğıthane Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, ilk misafirlerini ağırladı. Genel Merkez Kadın Kolları tarafından planlanan, 24 Şubat Cuma akşamı başlayıp 26 Şubat Pazar günü tamamlanan kamp programı, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Bursiyer öğrencilerimiz ve yurdumuzda kalmaya başlayan yeni öğrencilerimizle tanışmak amacıyla düzenlen kampta toplam 60 misafir ağırlandı.
Program dâhilinde Aile Danışmanı Filiz Baysal tarafından “Etkili iletişim ve empati” konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Dikkatle takip edilen konuşmanın ardından soru-cevap kısmında öğrencilerimiz, iletişime dair sorunları konusunda Baysal’ın görüşlerine başvurdular.
Ümmühan Uzun tarafından gerçekleştirilen tefsir dersinde İsra Suresi’nin 23-39. ayetleri üzerinde duruldu. Bir Müslümanın kimlik inşasının temel prensiplerini içeren ayetler ışığında “Müslümanın ahlakı nasıl olmalı” sorusuna cevap arandı. Öğrencilerin yorumları ve sorularıyla zenginleşen tefsir dersi, dua ile tamamlandı.
Eğitim programları vasıtasıyla öğrencileri uzmanlarla buluşturmayı amaçlayan programda ayrıca öğrencilerimiz de kendi araştırma ve çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşma imkânı buldular. Bu kapsamda öğrencilerimizden Devlet Tounbegova, “Tüketim kültürü ve marka merakı” üzerine bir sunum gerçekleştirdi.
Eğitim programları ile olduğu kadar eğlence ve hobi atölyeleriyle de dolu dolu geçen kamp programında; Kadın Kolları Eğitim biriminden Feyza Eryüksel’in ney konseri keyifle dinlendi. Eğitim biriminden Yazar Mehtap Şenkaya ve Yönetim Kurulu Üyesi Yazar Nejla Sakarya’nın düzenlediği yazarlık atölyesinde öğrencilerimiz birbirinden güzel hikâyeler yazdılar. (Seçilen hikâyeler, Genç Dünya Dergisi’nin yeni sayısında yayınlanacak.)
Hobi atölyesinde kanaviçe işlemeyi öğrenen öğrencilerimiz, dağıtılan malzemelerle kendileri için birer kolye yaptılar. Aynı vakitlerde düzenlenen alternatif bir etkinlik de mantı katlama üzerineydi. Öğrencilerimiz, Kadın Kolları gönüllülerinin himayesinde mantı açıp kestiler, katladılar. Akşam yemeğinde usta aşçıların yaptığıyla yarışacak lezzetteki bu mantı sofradaki yerini aldı.
Sinema akşamı etkinliğinde patlamış mısır eşliğinde film seyredildi. Düzenlenen bilgi yarışmasına yoğun bir katılım oldu, tüm öğrencilerimiz birer hediye kazandı. Ayrıca kampa katılan tüm öğrenci ve Kadın Kolları gönüllülerine Kuran-i Kerim, defter ve Tasarımcı Feyza Eryüksel tarafından kampa özel tasarlanan kitap ayraçları hediye edildi.
1
IMG_5079
kanavice9
manti9
manti3
neydinletisi
kanavice11
orencilerimizinyaptigikolyeler3
tefsirdersi1
yazarlikatölyesi1
sinema1
ogrencimizdevlettounbegavaninsunumu
IMG_5108

Go to Top