Yeni Dünya Vakfı 2017 Gençlik Kampları’nın ikincisi Mersin’de düzenlendi. 18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında Mersin Silifke’de Gençlik ve Spor Bakanlığı Kampında vakfımızın düzenlediği ve 4 gün süren kampa 170 öğrenci ve çok sayıda vakıf yöneticisi katıldılar.

Adıyaman, Adıyaman Gölbaşı, Konya ve Gaziantep Temsilcilikleri için düzenlenen kampta, dört gün boyunca çok sayıda sportif ve kültürel aktivite düzenlenirken, vakıf yöneticisi ve katılımcılar da sunum ve konferanslar verdiler.

Genel Başkan Mahmut Göksu, Konya Temsil Heyeti Başkanı Prof.Dr. Adem Şahin, Adıyaman Temsil Heyeti Başkanı Mahmut Eren, Gölbaşı Temsil Heyeti Başkanı Ahmet Tepe ve Gaziantep Temsil Heyeti Başkanı Ahmet Çelik ile bu illerin yönetim kurulu üyeleri ile genel merkez ve Ankara Şube’den de çok sayıda yönetici kampta gençlerle bir araya geldiler.

Vakıf faaliyet ve çalışmalarının yanı sıra, vakıf kültürü ve milli değerler üzerine söyleşi ve sunumların gerçekleştirildiği kampla ilgili değerlendirmede bulunan Kamp Koordinatörü Yasin Talay şu değerlendirmelerde bulundu; “Yeni Dünya Vakfı, kurulduğu 1996’dan itibaren kültür ve medeniyet değerlerimizden beslenen, şahıs merkezli değil, ilke sahibi, prensip sahibi bir gençlik hedefliyor. Bu gençlik başıboş, hedefsiz , gayesiz, hız ve haz peşinde koşan, seküler ve tek dünyalı değil ,tam aksine hedef ve gayesini bilen,dünya ve ahireti imar etmeyi hedefleyen ideal sahibi, çift dünyalı bir gençlik…
Aklını ilim ve fikir…
Kalbini tezkiye…
Bedenini de sportif etkinlikler ile olgunlaştıran bir gençlik…
Ülkesini, vatanını ve bayrağını seven yerli ve milli…
Kudüs’ü davası bilen, Endülüs’ü unutmayan küresel düşünen….
Tarih,edebiyat,sanat ve mimariye ilgi duyan….
İyiliğin anahtarı, kötülüğün kilidi olan…
Yeryüzüne iyilik,adalet ve merhametin egemen olması için gayret gösteren bir gençlik….

Yeni Dünya Vakfımız bu amaçlarla gençlik kampları düzenliyor. Biz de bu kampın koordinasyonunda yer aldık. Mersin Silifke gençlik kampımız hedeflerimiz doğrultusunda gayet verimli geçti. Gençlerimiz, duygu ve düşüncelerini serbest kürsüde bütün doğallığıyla ifade ettiler. Bu ülkeye aidiyet bilinçlerinin yenilendiğini bizzat müşahede ettik. Birlikte yaşama ve çalışma kültürünün önemini kavradılar. Ayrıca Suriye,Gana ,Somali,İran ve Azerbaycan’dan uluslararası öğrencilerin de katıldığı bu etkinlikte öğrenciler Türkiye’nin sıcaklığını hissettiklerini ve İslam kardeşliğinin büyük bir değer olduğunu vurguladılar.Kamp dönüşünde gençlerle yaptığımız hasbıhalde, bu tür etkinliklerin devam etme temennisinde bulundular.

Kamp boyunca gençlerimiz, her türlü sportif, kültürel ve sosyal faaliyetleri doyası gerçekleştirdiler ve farklı illerden gelen bu gençlerimiz birbirleri tanışıp kaynaşma imkanı da buldular. Özellikle sabah sahil yürüyüşleri, deniz saatleri ve Beden Eğitim Öğretmeni Recep Girişit’in organize ettiği birbirinden farklı sportif müsabakalar, okçuluk federasyonunun düzenlediği etkinlik gençlerin unutamadıkları anlardı. Konya Temsilciliğimizden katılan Feyzullah Tat, Ömer ve Mehmet hocalarımızın güzel sohbetleri, kampa ayrı bir güzellik kattı. Konya Temsil Heyeti Başkanımız Prof. Dr. Adem Şahin hocamız, “İslam Dünyasının Sorunları, Sorumluluklarımız ve Ehl-i Sünnet Çizgisinin Önemi” konulu konferansı ilgiyle takip edildi. Gaziantep Temsil Heyetinden Avukat Enver Bakırcı’nın gençlerle keyifli sohbetleri kampımıza renk kattı.

Kampın son günü, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Koca, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik ve Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Adana Yeşilay Derneği Başkanı Ahmet Aslanbaba, kampımızı ziyaret ederek vakıf yöneticileri ve gençlerle bir araya geldiler.
Son gün yapılan doğa ve kültür gezisinde gençlerimiz, Cennet-Cehennem mağaralarını da görme imkanı buldular.
Gençlerimiz kamp süresince yapmış oldukları sportif müsabakalarda başarılı olan isimler madalya ile ödüllendirildi.
Bu güzel kamp ortamını bizlere sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Mersin İl Müdürlüğümüze, kampın düzenlenmesine vesile olan Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanımız Sayın Mahmut Göksu ve tüm vakıf yöneticilerimize, ayrıca kampımıza katılan ve bu organizasyona katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Yeni dostluklarda buluşmak dileğiyle…”

6

1

2

3

4

5

7

8

9

10

11

13

file1_2

Bir Yanıt bırak


Translate »