Gelecege-Kayitsiz-Kalma-Gelistir-Kendini-642x320Yeni Dünya Vakfı Ankara Şubesi Proje koordinatörü Mustafa Doğan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ‘Geleceğe Kayıtsız Kalma Geliştir Kendini’ projesi kapsamında Adıyaman’a geldi.

Yeni Dünya Vakfı Ankara Şubesi yöneticileri proje hakkında karşılıklı bilgi ve fikir alışverişi yapmak amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı’yı ziyaret etti.

Proje koordinatörü Mustafa Doğan hizmet anlayışı ile hazırlanan projenin Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklendiğini kaydederek, proje ile 176 kursiyer öğrenciye, 60 gönüllü öğrenciye ve 25 vakıf yöneticisine ve çalışanlarına hitap edeceklerini söyledi.

Proje hakkında bilgiler veren Doğan, şu bilgileri verdi:

“Amaçlarımız, gençlik alanındaki sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini etkinleştirmek ve güçlendirmek için gerekli destek ve teşviki sağlamak, kaynakları gençliğin gelişimini tam anlamıyla sağlayacak şekilde kullanmaktır. Gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemek, gençliğin vatandaşlık bilincini geliştirmek, farklı genç gruplarının ihtiyaçlarını da dikkate alarak gençlerin kendi sorunlarına çözüm arama yollarının geliştirilmesidir. Projemizde gençlerin sosyal, kültürel, psikolojik ve mesleki gelişimleri için iki önemli faaliyet tasarladık. Bunlardan bir tanesi 2 şehir ve etrafındaki şehirlerin gezilmesi. Bunlar: Adıyaman merkezli orada 4 gece 5 gündüz konaklamalı ve etrafındaki Şanlıurfa, Diyarbakır, Kahramanmaraş, şehirlerinin günü birlik gezilmesi. Her günün sonunda merkez olarak seçtiğimiz Adıyaman’a dönülmesi yer almaktadır.”

Gençlere yönelik her projeye destek verdiklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı ise Yeni Dünya Vakfı Ankara Şubesi Proje Koordinatörü Mustafa Doğan ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Haberin Devamı