61Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Yakup Akıncıoğlu, Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Yakup Akıncıoğlu, vakıf hakkında konuştular. Akıncıoğlu, “Dünyanın dört bir tarafından oluk oluk kan akmaktadır. Ve müslümanların malı ile namusu talan olmaktadır. Bu Afrika’daki müslümanların ayağına batan dikenin verdiği acıyı bizler hissetmiyorsak imanımızdan şüphe duymamız lazım. İşte bizler, bu acı ve ızdırapla karanca kararınca bu yolda yürüme şartıyla Adıyamanlılar Vakfı olarak Adıyaman’daki gençlere sahip çıkmak üzere böyle bir çalışmanın içerisindeyiz. Ben burada yapmış olduğumuz toplantıya katılan ve toplantıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal da, “Bizler Adıyamanlı olarak gurbetteki Adıyamanlılar İstanbul’da bir araya geldik. Bir vakıf kuralım, amacı ne olsun dediğimiz de ise, biz istikbalimiz olan üniversiteli gençlerimizin elinden tutmamız gerektiğine inandık ve öyle karar verildi o günden bu yana kurs vermeye devam ediyoruz. Şimdi burada toplanmamızın gayesi, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı münasebetiyle Adıyaman’ın geleceği ve istikbali olan gençlerin ellerinden tutmak amacıyla burada bulunuyoruz. Ben bundan dolayı çok mutluyum ve huzurluyum. Çünkü bizler Cenab-ı hakkın verdiği bu imkanlarla, sağlık, bilgi, beceri ve hünerlerimizi istikbalimize kendi evimize yani Adıyaman’ımıza veriyoruz. Sizlerde geçen senelerde zaten yardım ettiniz. Kendi işimize inancımız gibi ilimizin istikbali, huzuru için bu gençlerimize yardımda yarışalım” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılan katılımcılardan burslar toplanıldı.

Toplantıya Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Yakup Akıncıoğlu, Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Talha Gönüllü, Aile ve Sosyal Politikalar Adıyaman İl Müdürü Murat Gürkan, Adıyaman İl Sağlık Müdürü Emin Taş, iş adamları ile Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.


http://www.haber3.com/adiyamanlilar-vakfi-yonetim-kurulu-uyeleri-ile-bir-araya-geldi-2903390h.htm#ixzz3DkMpPm75